ccna90

Veeam Backup & Replication

 نرم افزار Veeam Backup & Replication 

 

نرم افزاری قدرتمند با کاربری بسیار ساده است که ضمن صرفه جویی در هزینه ها قابلیت ایجاد یک نسخه ریکاوری مطمئن و سریع از برنامه های کاربردی و نیز داده های مجازی و بکاپ گیری از VM ها را فراهم می کند و با روشهای پیشرفته‌ ای حفاظت اطلاعات در بستر شبکه را ممکن می سازد. این نرم افزار از محیط های مجازی VMware vSphere و Microsoft Hyper-V پشتیبانی می کند و قابلیت ادغام با System Center شرکت مایکروسافت را داراست.و به عنوان نرم افزاری جانبی و مکمل در کنار نرم افزار مدیریت هایپرویزورهای شرکت VMware به نام vCenter یا نرم افزار مدیریتی شرکت مایکروسافت به نام System Center Virtual Machine Manager محسوب می گردد.

در این نرم افزار فرآیند پشتیبان گیری و Replication توسط یک محیط کاربری انجام می شود و می توانید نسخه های Backup تهیه شده را در محلی خارج از سرور Veeam Backup ذخیره سازی نمایید.

 

جهت شرکت در دوره های آموزشی سیسکو به صفحه دوره سیسکو مراجعه کنید. جهت شرکت در دوره های آموزشی MCSA و MCSE، علاقه مندان میتوانند به صفحه آموزش دوره های تخصصی شبکه های مایکروسافت رجوع کنند.

بنا به اعلام تولید کنندگان کمپانی سوئیسی Veeam، این نرم افزار توانایی پشتیبان گیری بیش از ۱۰ میلیون سیستم مجازی را داراست. در شرایط معمول مدت زمان لازم برای تهیه نسخه پشتیبان از یک ماشین مجازی و بازگردانی آن ۱۵ دقیقه می‌باشد.

 

 قابلیت‌های کلیدی Veeam Backup& Replication

 

این نرم افزار یکی از بهترین ابزارهای Backup گیری در محیط Cloudمی باشد و می تواند برای گزارش گیری از زیرساخت های پردازش ابری و نرم افزاری چون vCloud Director مفید باشد .حتی توانایی تحلیل و مستندسازی زیرساخت های مجازی مانند تاریخچه کاملی درباره تمامی Object ها , تنظیمات و تغییرات را دارا می باشد که اطلاعات مفیدی درباره گذشته و حال زیرساخت مجازی را در دسترس قرار می دهد .

تعریف کاربران مختلف با دسترسی های محدود و نامحدود , گزارش گیری خودکار و معرفی برنامه زمانبندی شده برای گرفتنBackup از دیگر قابلیت های آن می باشد. همچنین با استفاده از آن می توان نقشه ای کلی از زیرساخت مجازی ترسیم نموده و گزارش های مورد نیاز را تهیه کرد. این نرم افزار دارای قابلیت های مانند کنترل تمامی منابع اختصاص یافته به ماشین‌های مجازی و اطلاع رسانی مسائل زیرساخت مجازی با استفاده از سیستم هشدار می باشد. اطلاع رسانی از طریق ایمیل درباره بروز مشکلات در پروسه ایجاد بکاپ امکان پذیر بوده و تقریبا حفاظت از اطلاعات موجود در VM های شما را تضمین می کند.

در آینده نزدیک همراه شما عزیزان به جزئیات معماری , پیاده سازی و نحوه ی نصب این نرم افزار و سخت افزارمورد نیاز آن خواهیم پرداخت.

 

 آکادمی تخصصی شبکه و امنیت. ITperfection

جهت دسترسی به اطلاعات بیشتر میتوانید به صفحه بلاگ آیتی پرفکشن مراجعه کنید.

آیتی پرفکشن تهیه کننده و ارایه دهنده دوره های تخصصی شبکه و امنیت میباشد. از دانشجویان عزیز دعوت میشود جهت شرکت در دوره های آموزشی شبکه و امنیت به صفحه دوره های آموزشی مراجعه کنند.

جهت شرکت در دوره های آموزشی سیسکو به صفحه دوره سیسکو مراجعه کنید.

0 پاسخ به "Veeam Backup & Replication"

    ارسال یک پیغام

    کپی رایت آکادمی ITperfection.