ccna90

مهاجرت از FRS به DFSR

FRS to DFSR

در ویندوز های قبل از 2008 برای Replicate اطلاعات از سرویس FRS استفاده میشد و از ویندوز سرور 2008 به بعد DFSR جایگزین آن شد. از آنجا که ویندوز های دامین کنترلر قبل از 2008 از سیستم قدیمی FRS جهت Replicate اطلاعات پالیسی استفاده می کردند مشکلاتی از قبیل حجم بالای پالیسی ها به دلیل وجود 5 فایل Template که برای هر GPO ساخته و در آن نگهداری میشد وجود داشت. حجم هر پالیسی حدود 4 تا 5 مگابایت بوده که در صورت وجود تعداد بالای پالیسی ها حجم زیادی می بایست Replicate میشد که کند بودن و دریافت ناقص پالیسی ها را در پی داشت .

برای Replicate اطلاعات پالیسی ، ارتباطی مطمئن و بدون قطعی نیاز است و در صورت وجود ارتباط وایرلس یا خطوط ارتباطی ضعیف این امر ممکن نیست. قطع شدن ارتباط باعث عدم دریافت کامل پالیسی ها در  مراکزی که در ارتباط هستند می گردد. با استفاده از تکنولوژی های DFS مقاومت در برابر خطا افزایش یافته و در شبکه های WAN همسان سازی اطلاعات بهتر صورت می گیرد. یکی از قابلیت های آن DFS Replication است و از الگوریتمی به نام RDC برای کاهش حجم استفاده میکند. در واقع فقط فایل هایی که تغییر کرده اند را Replicate میکند نه تمام فایل ها.

جهت شرکت در دوره های آموزشی سیسکو به صفحه دوره سیسکو مراجعه کنید. جهت شرکت در دوره های آموزشی MCSA و MCSE، علاقه مندان میتوانند به صفحه آموزش دوره های تخصصی شبکه های مایکروسافت رجوع کنند.

فولدر ADM در هر پالیسی نگهدارنده 5 فایل Template است که در هر بار Replicate حتی اگر تغییری نکرده باشند جابجا می شوند . پس از مهاجرت به DFSR دیگر نیازی به آن نیست و می توانیم فولدر مورد نظر را حذف کنیم تا حجم پالیسی ها کم شود.

مهاجرت از FRS به  DFSR در سه مرحله انجام میشود:

 • Migrate to the prepared state
 • Migrate domain to the redirected state
 • Migrate to eliminate state

 آکادمی تخصصی شبکه و امنیت. ITperfection

جهت دسترسی به اطلاعات بیشتر میتوانید به صفحه بلاگ آیتی پرفکشن مراجعه کنید.

آیتی پرفکشن تهیه کننده و ارایه دهنده دوره های تخصصی شبکه و امنیت میباشد. از دانشجویان عزیز دعوت میشود جهت شرکت در دوره های آموزشی شبکه و امنیت به صفحه دوره های آموزشی مراجعه کنند.

جهت شرکت در دوره های آموزشی سیسکو به صفحه دوره سیسکو مراجعه کنید.

0 پاسخ به "مهاجرت از FRS به DFSR"

  ارسال یک پیغام

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  18 + چهارده =

  کپی رایت آکادمی ITperfection.