ccna90

شبکه های کامپیوتری چیست؟

شبکه های کامپیوتری چیست؟

شبکه های کامپیوتری چیست؟

استفاده از شبکه های کامپیوتری و نتورک های مختلف در چندین سال اخیر رشد فراوانی کرده و سازمان ها و ارگان ها و موسسات مختف حتی شرکت های کوچک اقدام به برپایی و راه اندازی شبکه کردند. اگر شما در منزل بیشتر از دو کامپیوتر داشته باشید تمایل دارید برای سهولت کار آن را شبکه کنید.
پیاده سازی شبکه بر اساس معیار های متنوعی شکل می گیرد و به زیرساخت ها و شرایط هر سازمان و مجموعه نگاه می کند.
برای پیاده سازی شبکه باید قبل از هر اقدامی آن را طراحی کنیم و در مورد بهینه بودن آن تفکر درست داشته باشیم و در واقع اصول مهندسی را اجرا کنیم.
اساسا شبکه کامپیوتری اتصال دو یا بیش از دو کامپیوتر و ابزارهایی مانند پرینتر و اسکنر و .. هستند که به طور مشترک از سخت افزار و نرم افزار و منابع اطلاعاتی ابزارهای متصل به شبکه استفاده می کند که با تنظیمات مختلف و تجهیزات به امنیت شبکه و سطوح دسترسی و .. توسط مدیر شبکه و طراح ان ایجاد می شود.
به طور کلی سوالی که پیش می آید این است گه چرا به شبکه نیاز داریم در زیر به صورت تیتر وار به این امر اشاره می کنیم:

1- استفاده از منابع مشترک
2- کاهش هزینه ها
3- قابلیت اطمینان
4- کاهش زمان
5- قابلیت توسعه
6- ارتباطات

 

استفاده از منابع مشترک:

زمانی که سیستم ها را شبکه می کنیم میتوانیم بدون محدودیت هایی حتی محدودیت های جغرافیایی به منابع مشترکی دست پیدا کنیم.

کاهش هزینه ها:

زمانی که داده ها و اطلاعات ما در یک جا متمرکز می شوند و واحد های مختلف به آن دسترسی پیدا میکنند مسلما هزینه های کمتری را متحمل می شوند.

قابلیت اطمینان:

این قابلیت اطمینان به به وجود پشتیبان های شبکه اشاره کرد زمانی که ما سخه پشتیبان داشته باشیم میتوانیم در صورت بروز مشکل به آن رجوع کنیم.

کاهش زمان :

یکی از اهداف شبکه و ایجاد آن این است که سرعت عمل تببادلات اطلاعات و داده ها را زیاد کند و هر کاربر بتواند به اطلاعات در کمترین زمان دسترسی داشته باشد.

قابلیت توسعه:

شبکه های کامپوتری محدود نیستند و می تواند شبکه را گسترش داد و این یک قابلیت ویژه است برای اینکه محدودیت ها شکسته می شود و توسط تجهیزات و برنامه های خاصی سطح دسترسی مشخص می شود .

ارتباطات:

ارتباطات و انتقال حتی فایل در سیستم شبکه به راحتی برای کاربران فراهم است و این می تواند باعث شود.

این ها خصوصیات کلی بود برای یک شخص که بخواهد اطلاعاتی در مورد ماهیت شبکه بداند و زمانی که درک خوبی از این مساله داشته باشد می تواند مفاهیم گسترده تر آن را درک کند و بشناسد.
با گذراندن دوره های شبکه و امنیت شبکه میتوانید سطح داشن خود را پله به پله بالا ببرید و در زمینه شغلی آینده خود را محکم تر کنید. افراد زیادی هستند که در حوزه شبکه و امنیت چیزهایی شنیده اند و مایل هستند در آن کار کنند اما تعداد کمی از این افراد در زمینه تکمیل دانش خود به سمت بارور شدن و تکامل حرکت می کنند.
بارها در مقالات مختلف آموزش شبکه و امنیت گفته ایم که برای دانش آی تی باید به روز باشید.

 

 آکادمی تخصصی شبکه و امنیت. ITperfection

جهت دسترسی به اطلاعات بیشتر میتوانید به صفحه بلاگ آیتی پرفکشن مراجعه کنید.

آیتی پرفکشن تهیه کننده و ارایه دهنده دوره های تخصصی شبکه و امنیت میباشد. از دانشجویان عزیز دعوت میشود جهت شرکت در دوره های آموزشی شبکه و امنیت به صفحه دوره های آموزشی مراجعه کنند.

جهت شرکت در دوره های آموزشی سیسکو به صفحه دوره سیسکو مراجعه کنید.

 

0 پاسخ به "شبکه های کامپیوتری چیست؟"

    ارسال یک پیغام

    کپی رایت آکادمی ITperfection.